Bilten ORA SFRJ Leksikon omladinskih radnih akcija
24-10-2014, 14:41:40 *
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte.

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije
Vesti: Dobrodošli u najveće akcijaško naselje!

Početna   Pomoć Prijava Registracija  
Stranice: [1] 2   Idi dole
  Štampaj  
Autor Tema: Djerdap 82,83  (Pročitano 5213 puta)
0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
ciga-jagodinac
Traser ORB
Van mreže Van mreže

Pol: Muškarac

:
Windows XP Windows XP
:
Firefox 3.5.8 Firefox 3.5.8

« poslato: 23-03-2010, 21:57:04 »

ORA Djerdap 83 IV smena

orb ,,Rade Metalac''  Leskovac
orb ,,Milan Mijalkovic'' Svetozarevo-Jagodina
orb ,,Bratstvo-jedinstvo''  MOK Zenica
orb ,,Muharem Bektesi'' Titova Mitrovica
orb ,,Zagreb'' Pescenica
orb ,,Bratstvo-jedinstvo'' Sigurnost SFRJ
orb ,,Veljko Vlahovic'' MOK Nis
orb ,,Goce Stojcevski'' Tetovo
orb ,,Bratstvo-jedinstvo'' MOK Leskovac

svetlosti Djerdapa
Sačuvana
BRATAMIDA
Kulturnjak
Van mreže Van mreže

:
Windows XP Windows XP
:
Microsoft Internet Explorer 8.0 Microsoft Internet Explorer 8.0

« Odgovor #1 poslato: 23-05-2010, 22:33:57 »

Djerdapovci  82 i 83  godina  je bila po mnogo cemu zanimljiva narocito po utakmici partizan i
tim iz Arada koja se odigrala u Rumuniji kada su nasi brigadiri usli u Arad u brigadirskim uniformama a Rumuni
se uplasili mislili su da smo ih napali te je nastala opsta frka tako da je 6 brigadira zavrsilo u bolnici a
ceo konvoj se vratio sa kasnjenjem od 5 sati tada sam ostao u naselju jer sam bio dezurni staba.
Nikada necu zaboraviti kada je stabski traser rule obe godine u istom danu napravio sudar i jedva preziveo
sa stabskim kecom sav u gipsu i zavojima a ja mu pustam na razglasu uz dobrodoslicu pesmu flojd,
ima jos mnogo dogodovstina posto sam bio i u brigadi i vecim delom u stabu akcije(ref za informisanje ,razglas,
zamenik kom za drustv aktivnosti)komandati su bili Radovan Tufegdzic,i sledece godine Jova bazic sa FPN .
Nesto vise  o dogadjajima pisacu u kasnijim javljanjima .Djerdapovci posto iz navedenih godina nema nikoga
sem Cige Jagodinca javite se da evociramo uspomene.
                                                                                    Bratamida
« Poslednja izmena: 23-05-2010, 22:47:03 Ivonne » Sačuvana

Pester 78,autoput Paracin 79,Djerdap 80,81,82,83,
85,autoput Nis 83,OIA Titovim putem 79 UE,80 KV,
81 BGD, RAKOVICA,PALILULA,VRACAR-BEOGRAD
pera k-dir
Komandant ORB
Van mreže Van mreže

:
Windows XP Windows XP
:
Opera 9.80 Opera 9.80

« Odgovor #2 poslato: 24-05-2010, 02:38:04 »

Na svu srecu,na Djerdapu je danas legenda od coveka i akcijasa Pop.
Sačuvana
cvrle
Fis u štabu ORA
Van mreže Van mreže

sad 2008 i nekad 1984

:
Windows XP Windows XP
:
Microsoft Internet Explorer 7.0 Microsoft Internet Explorer 7.0

« Odgovor #3 poslato: 24-05-2010, 09:17:22 »

Djerdapovci  82 i 83  godina  je bila po mnogo cemu zanimljiva narocito po utakmici partizan i
tim iz Arada koja se odigrala u Rumuniji kada su nasi brigadiri usli u Arad u brigadirskim uniformama a Rumuni
se uplasili mislili su da smo ih napali te je nastala opsta frka tako da je 6 brigadira zavrsilo u bolnici a
ceo konvoj se vratio sa kasnjenjem od 5 sati tada sam ostao u naselju jer sam bio dezurni staba.
Nikada necu zaboraviti kada je stabski traser rule obe godine u istom danu napravio sudar i jedva preziveo
sa stabskim kecom sav u gipsu i zavojima a ja mu pustam na razglasu uz dobrodoslicu pesmu flojd,
ima jos mnogo dogodovstina posto sam bio i u brigadi i vecim delom u stabu akcije(ref za informisanje ,razglas,
zamenik kom za drustv aktivnosti)komandati su bili Radovan Tufegdzic,i sledece godine Jova bazic sa FPN .
Nesto vise  o dogadjajima pisacu u kasnijim javljanjima .Djerdapovci posto iz navedenih godina nema nikoga
sem Cige Jagodinca javite se da evociramo uspomene.
                                                                                    Bratamida

79, i 80 bio ja po 1 smenu, R Tufegdzic mislim da je negde u Ceskoj,
Sačuvana

U meni nemoj da gledas lepotu, oci moje neka ti nista ne znace. Zatvori se kao ja u samocu i neka Ti nesmeta sto moje srce zbog tebe samo zbog tebe place
ciga-jagodinac
Traser ORB
Van mreže Van mreže

:
Windows XP Windows XP
:
Firefox 3.5.9 Firefox 3.5.9

« Odgovor #4 poslato: 24-05-2010, 15:44:49 »

Ja sam bio na toj utakmici ali to je bilo u Krajovi igrali Universitatea-Hajduk 1:0
Bila je opsta tuca gadjali su nas svim i svacim dobili smo i mi a bogami i oni spasli su nas jarboli posto su posluzili kao palice a i Adam Ja[crni pojas] i Penca koji su se dobro snalazili u odbranbenim zadacima.Stitile su nas neke specijalne jedinice a posle utakmice su nas propustili preko stadiona i sluzbenog ulaza.
Na par busa bilo je polomljenih stakala od kamenja,sve usvemu[mladost ludost] dobro se zavrsilo.
p.s.
Adam Ja  bio kulturnjak
Hari-Jagodina traser su na biltenu. pozdrav
Sačuvana
BRATAMIDA
Kulturnjak
Van mreže Van mreže

:
Windows XP Windows XP
:

« Odgovor #5 poslato: 24-05-2010, 20:50:33 »

Ne mogu da se setim verovatno je tako bilo u Rumuniji jer ja to nisam doziveo bio sam jedini iz staba dezurni,
i kada su poceli autobusi da dolaze sa velikim zakasnjenjem , i cudjenjem mi nije bilo jasno gde su se toliko zadrzali
te godine ja sam vodio informisanje (ako se secas)

pozdrav Bratamida

Sačuvana

ciga-jagodinac
Traser ORB
Van mreže Van mreže

:
Windows XP Windows XP
:

« Odgovor #6 poslato: 24-05-2010, 21:01:01 »

Dali se secas ko je bio informator iz nase brigade[curani]
Bilo je brigadira iz bratskih gradova tako da se nemogu setiti svih a nemam nikakve pisanije osim nekih knjiga koje sam dobio na poklon sa posvetom.
Pominjes vracar ja sam bio dobar sa orb Sibenik-Vracar u Paracinu 85 znas li nekog iz te orb?
pozzz
Sačuvana
BRATAMIDA
Kulturnjak
Van mreže Van mreže

:
Windows XP Windows XP
:

« Odgovor #7 poslato: 24-05-2010, 21:22:36 »

Te godine 1985 ja sam vodio brigadu Filip Kljajic fica Vracar a posto sam izasao iz vojske 1984 upisao fakultet
malo sam eskivirao DORA a sigurno znam komandanta i trasera sibenik -vracar posto sam ih ja spremao mislim da sam cak bio u poseti brigadi i mislim da je komandant bio iz Sibenika a vracarac trasera  sam dosta stvari zaboravio
i te godine sam trebao da budem komandant akcije ORA BEOGRAD ali je ispala neka frka oko izbora u gradu
pa je centar za idejno politicki rad u BGD predlozio drugog kandidata a ja sam oprostajno vodio moju brigadu na Djerdap,te
se posle povukao totalno iz politike( tada nije bilo jaceg kandidata za ora Beograd malo sam se razocarao i povukao)a akcije  su pocele da se srozavaju na nivo koji mi se vise nije svidjao.

Sto se tice Jgodinske brigade mislim da je referent za informisanje bila zenska ali imena ne mogu da se setim
a tim pre sto sam akcijaske papire negde zaturio i nema sanse da ih nadjem valjda ce isplivati negde.imam foto iz mojih brigada ali iz staba malo

Mislim da sam se setio ko je bio  traser sibenik vracar matori cale debeli sa bradom ako ga se secas.

Izmenila Astragm. Izbrisane oznake za uzastopne poruke.
« Poslednja izmena: 17-12-2011, 21:32:49 Astragm » Sačuvana

ciga-jagodinac
Traser ORB
Van mreže Van mreže

:
Windows XP Windows XP
:

« Odgovor #8 poslato: 24-05-2010, 21:42:13 »

Mislim da sam se setio ko je bio  traser sibenik vracar matori cale debeli sa bradom ako ga se secas.
Pogledaj magistralu 1066 tu ima slika brigada mislim da se secam trasera posto sam ja bio stapski traser da ne znas mozda spileta on je bio stapski na ora Beograd?

Izmenila Astragm. Skracen citat.
« Poslednja izmena: 17-12-2011, 21:36:06 Astragm » Sačuvana
Goda
Zamenik komandanta ORA za društvene aktivnosti
Van mreže Van mreže

:
Windows Vista Windows Vista
:
Firefox 3.6.3 Firefox 3.6.3

« Odgovor #9 poslato: 24-05-2010, 21:43:58 »

http://bilten-ora-sfrj.com/public_html/index.php?topic=5360.msg57314#msg57314
Sačuvana

ciga-jagodinac
Traser ORB
Van mreže Van mreže

:
Windows XP Windows XP
:

« Odgovor #10 poslato: 24-05-2010, 21:57:54 »

Udji u magi od 15.juna tu ti je slika i jos neki podaci o toj orb.

Izmenila Astragm. Obrisani ponovljeni citati.
« Poslednja izmena: 17-12-2011, 21:39:47 Astragm » Sačuvana
riki65
Zabusant
*
Van mreže Van mreže

:
Windows XP Windows XP
:

« Odgovor #11 poslato: 09-08-2010, 10:16:41 »

Ja sam bio na toj utakmici ali to je bilo u Krajovi igrali Universitatea-Hajduk 1:0
Bila je opsta tuca gadjali su nas svim i svacim dobili smo i mi a bogami i oni spasli su nas jarboli posto su posluzili kao palice a i Adam Ja[crni pojas] i Penca koji su se dobro snalazili u odbranbenim zadacima.Stitile su nas neke specijalne jedinice a posle utakmice su nas propustili preko stadiona i sluzbenog ulaza.
Na par busa bilo je polomljenih stakala od kamenja,sve usvemu[mladost ludost] dobro se zavrsilo.
p.s.
Adam Ja  bio kulturnjak
Hari-Jagodina traser su na biltenu. pozdrav

Da tacno bilo je to izmedzu Universitate i Hajduk.Ja sam bosanac, a bijo sam u Niskoj brigadi.Dobro se sjecam kad smo bjele carsafe sa kreveta uzimali i pisali Hajduk.Gadzali su nas svim i svacim.Ali to je bijo jedan dozivljaj
Sačuvana
ciga-jagodinac
Traser ORB
Van mreže Van mreže

:
Windows XP Windows XP
:
Firefox 3.5.11 Firefox 3.5.11

« Odgovor #12 poslato: 09-08-2010, 13:56:15 »

Covece, pa ja i dan,danas cuvam taj carsav ,probacu da ga pronadjem. 'El imas nesto od slika ,ja samo jednu jedinu sliku.
veliki pozdrav za tebe![ima nas svakim danom sve vise ivise]
Sačuvana
riki65
Zabusant
*
Van mreže Van mreže

:
Windows XP Windows XP
:

« Odgovor #13 poslato: 29-08-2010, 16:24:59 »

Steta nemam nista avno je to bilo ne secam se tako reci nista.Samo znam da sam isto trcao maraton u Kladovu.Hvala na pozdravu
Sačuvana
BRATAMIDA
Kulturnjak
Van mreže Van mreže

:
Windows NT 6.1 Windows NT 6.1
:

« Odgovor #14 poslato: 12-09-2010, 13:06:39 »

Evo i nekih slika sa Djerdapa   
Sačuvana

Stranice: [1] 2   Idi gore
  Štampaj  

Prebaci se na:  

Pokreće MySQL Pokreće PHP Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2006, Simple Machines Ispravan XHTML 1.0! Ispravan CSS!