Bilten ORA SFRJ Leksikon omladinskih radnih akcija
23-08-2014, 19:19:43 *
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte.

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije
Vesti: Beograd, grad otvorenog srca! Peti, tradicionalni susret akcijaša biće organizovan 27.09.2014 godine

Početna   Pomoć Prijava Registracija  
Stranice: [1] 2   Idi dole
  Štampaj  
Autor Tema: Ucesce Kraljevackih ORB na ORA u Jugoslaviji 1946 - 1990  (Pročitano 5193 puta)
0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
koki
Komandant ORB
Van mreže Van mreže

Pol: Muškarac

traser

:
Windows XP Windows XP
:
Firefox 1.5.0.12 Firefox 1.5.0.12

« poslato: 16-04-2010, 20:24:29 »

ORB  Kraljeva  i ORB  sastavljene od Kraljevacke omladine i bratskih gradova  

ORA - Posavski kanal 46 ORB Kraljevo-Cacak-G. Milanovac   >  ORA - Pruga Brcko-Banovic 46 ORB Ratko Mitrovic KV-CA-G. Mil
----                                                                               ----
ORA,,Pruga Samac-Sarajevo,, 47. ORB,,Zicko-Gruzanska i ORB,,Prva Kraljevacka > ORA,,pruga Niksic-Titograd 48. ORB,,IV Zicka
----                                                                                                        -----                                   ----
ORA,,Pruga Banjaluka-Doboj,, 51. ORB,,XII Zicka i ORB,,XIII Zicka,, i ORB,, Mirko Lukovic,, > ORA,,autoput Beograd-Zagrab 48.ORB,Kraljevo
-----                                      -----               ----                  ----                           ----                                       ----
ORA,,autoput Zagreb-Ljubljana,, 58. ORB,, IV Kraljevacki bataljon,, i ORB,, Olga Jovicic-Rita .
-----                                          ----                                     ----
ORA,,AUTOPUT PARACIN-NIS,,58  ORB,,Gocki partizani,, ORB,,Aca Banovic,, ORB,,Olga Jovicic-Rita,, > 1959 ORB,,IV Kraljevacki bataljon,,
----                                        ----                        ----                    ----                             -----------
ORB,,Predrag Vilimonovic,, i ORB,,Pera p-Popovic-Aga,, > ORA,,BRATSTVO-JEDINSTVO 60 ORB,,Mirko Lukovic,, ORB,,II Kraljevacka
----                               -----                                ----------------------------     ----                      -----                            
1961 god  ORB,,Olga Jovicic-Rita,, 1962 god ORB,,IV Kraljevacki odred,,   1962/63 ORB,,Olga Jovicic-Rita,,  1977god ORB,,7 Sek. SKOJ-a
             -----                                       ----                                             -----                                      -----
1977 god ORB,,Marsal Tito,, 1978 god ORB,,Olga Jovicic-Rita,, 78. ORB,, Kraljevo-Gorazde,, 1983 god ORB,, Olga Jovicic-Rita
            -----                                -----                              -----                                        -----
83.g ORB,,7. Sekretara SKOJ-a,, 85.g ORB,,Zivan Maricic,, /Kraljevo-Maribor/
       ----                                      ----
ORA,,BEOGRAD,, 1948/50 --49g ORB,,VI Zicka,, ORB,,VII Zicka,, ORB,,IX Zicka,, 1950g ORB,,X Zicka
-------------------------       -----               ----                ----                        -----
ORA,,SEVOJNO,, 1950g  ORB,,XI Zicka,,  ORA,,BEOGRAD-BAR,, 1971-1975g   ORB,,Bosko Buha,, 72, ORB,,Magnohrom,, ORB,,I Kraljevacka,,
---------------           -----               --------------------                    -----                       -----                  -----
ORB,,II Kraljevacka,, 1973/75g ORB,, Kraljevo-Maribor > ORA,,JADRANSKA-MAGISRTALA,, 1964 g ORB,,Olga Jovicic -Rita,, ORB,,Z. Maricic
----                                    ----                           -------------------------------           ----                           -----
ORA,,BANjALUKA,, 1970 g ORB,,Olga Jovicic-Rita,, 1971 g ORB,,Zivan Maricic,,
----------------            ----                                     ----
ORA ,, NIS ,, 1971-85 g  >  72 ORB,,Olga Jovicic-Rita,, > 73 ORB,,Zivan Maricic,, > 74 ORB,,7 Sekretara SKOJ-a,, > 75 ---- -------------------------------------------------------------------------------------               ORB,,MAG,,/udrizenje masinogradnje Srbije/ > 76 ORB,,Marsal Tito,, > 78 ORB,,Bosko Buha /pionirska Kraljevo--Maribor-Gorazde/   > 79 ORB,,Kraljevo-Gorazde
                -----                        ----                                                                              ----
> 1982 ORB,,Olga Jovicic-Rita,, > 84 ORB,,Marsal Tito /iz 12 gradova Juge/ >85 ORB,,MAG,, > 85 ORB,,Norbert Veber,,
          -----                                ----                                                    ----             ---
ORA,,MORAVA,, 71 ORB,,Alfonz Sarh,, Maribor-Kralljevo,,  > ORA,,BEOGRAD,, 81 g ORB,,Olga Jovicic-Rita,, > 84 ORB,,I partizanska muzuka
----------------   ----                                                ----------------        ---                                  -----  
ORA,,SAVA,, 197o/1981 god > 70 ORB,,Zivan Maricic,, /Kraljevo-Maribor/  > 71 ORB,,14.oktobar,,/Kraljevo-Maribor/   > 76  ORB,Kraljevo
-----------------------             ----                                                      ----                                                     -----
> 78 ORB,,IV Kraljevacki odred,, > 80/81 ORB,,Zivan Maricic,,/ Kraljevo-Maribor/ .
      -----                                         ----
ORA,,BEOGRAD,, 81. ORB,,Olga Jovicic-Rita,, > 84.g ORB,,I partizansaka muzika,, > 88 ORB,,Miomir Brkusanac-Misko,,
--------------       -----                                    ----                                        ----
ORA,,KOZARA,, 79 g ORB,,Slava Klavora,, / Kraljevo-Maribor/   > ORA,,SUTJESKA,, 1973/1987 g > ORB,,IV Kraljevacki bataljon,,
-------------         -----                                                   ----------------------------      ----
74/75 g ORB,,Zivan Maricic,, > 84 ORB,,Miomir Brkusanac-Misko,, > 87 ORB,,Olga Jovicic-Rita,,
           ----                            ----                                           -----
ORA,,DERDAP 1967/1986 g >67 ORB,,Dusan Peno,, > 74 ORB,,Zivan Maricic,, > 76 ORB,,Kraljevo-Maribor,, > 77 ORB,,Bratstvo,,
-------------------------       ----                          ------                           ----                                 -----
> 77 ORB,,Kraljevo-Gorazde,, > ORB,,Bosko Buha,, > 86 ORB,,I partizanska muzika,,  
      ----                              -----                         -----
ORA,,SAMAC-SARAJEVO,, 78 ORB..Zivan Maricic.. > 78 ORB,,Kraljevo-Maribor,,  ORA,,PODRINJE-KOLUBARA > 79 ORB,,Olga Jovicic-Rita,,
------------------------     ----                             ----                           ---------------------------      ----
79 -2sm ORB,,Miomir Brkusanac-Misko, > 85 ORB,,IV Kralkevacki bataljon,, > 87 ORB,,Miomir Brkusanac-Misko,, > ORA,,KOPAONIK,,75-ORB,
           ----                                          -----                                        -----                                     ------------------------
Kraljevo-Raska-V.Banja,, > ORA,,PESTER 83 ORB,,Miomir Brkusanac-Misko,, > ORA,,JASEENOVAC,, 79 > ORB,,Zivan Maricic,, 86 >
                                    -------------     ----                                      -------------------         -----
ORB,,Olga Jovicic-Rita,, > ORA,,VLASINA,, 89 > ORB,,Miomir Brkusamac-Misko,, >  ORA,,Cacak-Titovo Uzice,, 61 > ORB,,Gocki partizani
----                            -------------------    ---                                         -------------------------        ----
ORA,,NOVI BEOGRAD,, 68/70> ORB,,,Olga Jovicic-Rita,,  > ORA,,LEPENICA,,76 > ORB..7 sekretara SKOJ-a,, > ORA,,MORAVA,,76>ORB,,
----------------------------------                              --------------------------                                ----------------------
Norbert Veber,, > ORA,,KOZJANSKO 76> ORB,,Kraljevo-Gorazde,, > 87 ORB,,Bratstvo,,/kraljevo-maribor-gorazde/
                       -----------------       ----                                  ----
ORA,,GOSA,, 78 > ORB,,Bratstvo,,/sinska indistrija Jugoslavije/ > 79 ORB,,Kraljevo,, > ORA,,ZVORNIK,79> ORB,,Norbert Veber,, 1sm
------------        ----                                                            ----                  ---------------       ----
80 > ORB,,IV Kraljevacki bataljon,, > ORA,,KADINJACA,, 79 > ORB,,Kraljevo-Maribor,,80 > ORB,,Titovi stipendisti,, /Beograd-Kraljevpo/
       ----                                    ------------------       ----                              ----
81 > ORB,,IV kraljevacki bataljon,, > ORA,,POSOCJE,,79 > ORB,,Marsal Tito,,/sinska industrija Jugoslavije/ 85> ORB,,Slava Novara/KV-MB/
       ----                                    ---------------        ----                                                                ---
ORA,,STRAZEVO,, 79> ORB,,Jovo Kursula,, 81 > ORB,,Norbert Veber,, > ORA,,KOPAONIK,,84 > ORB,,Kraljevo,, 85 > ORB,,Mag,,
----------------        ----                            ----                          ---------------        ------            ----
85 > ORB,,Norbert Veber,, > ORA,,SARAJEVO,, 79 > ORB,,Alija Hodzic,,/gorazde-kraljevo/ 80 > ORB,,Zivan Maricic,,
      ----                           ----------------        ----                                                   ----
ORA,,KRAGUJEVAC,, 80/83 > ORB,,Marsal Tito,, > ORA,,TITOGRAD,, 80 > ORB,,Olga Jovicic-Rita > ORB,,Norbert Veber,,
----                                -----                      ----------------       -----                           ----
ORA,,VRANjE,, 8o >ORB,, Miomir Brkusanac-Misko,, 82 > ORB,,Zivan Maricic /KV-MB/ 85 > ORB,,I prva partizanska vatr. muz,,
--------------
ORA,,KOZJAK,, 80/82/83 > ORB,,Jovo Kursula,, 82 > ORB,,Gocki partizani,, 81/85/86 ,,ORB,,Kraljevacki oktobar,, 84 > ORB,,Kv-bataljon
--------------                -----                          -----                                     ------                                    ---
ORA,,VLASINA,, 81> Jovo Kursula,, 89 > ORB,,Miomir Brkusanac-Misko,, > ORA,,KOTOR,, 81> ORB,,Marsal Tito,, > ORA,,KNIN,,82>Kv-batalj
---------------                                 ---                                        -------------        ---                      -----------
ORA,,GRADISKA,, 81 > ORB,,Masinogradnja ,, 82 > ORB,,Marsal Tito,, > ORA,,PALIC,, 82> ORB,,Miomir Brkusanac-Misko,,/KV-BG/
-----------------       ----                              ----                       -------------      ----
ORA,,PETROVA GORA,, 83> ORB,,Kraljrvacki oktobar,, > ORA,,TITOVA MITROVICA,, 83 > ORB,,I pertizanska vatr. muz,,
---------------------      -----                               -------------------------          -----
ORA,,VUKOVAR,, 83 > ORB,,Zivan Maricic,,/KV-MB/ > ORA,,SISAK,, 83 > ORB,,Masinogradnja,, 84 > ORB,,Zivan Maricic,,/KV-MB/
----------------       ----                                    ------------        -----                             -----
ORA,,POZESKA KOTLINA,, 84 >ORB,,Olga Jpvicic-Rita,, 1sm > ORB,,Miomir Brkusanac-Misko/KV-BG/2sm > ORA,,TUZLA,,85-ORB,,Olga Jov
-------------------------     ----                                    -----                                                   ----                 -----
ORA,,BIHAC,, 85> ORB,,Marsal Tito,, > ORA,,NEGOTIN 86 > ORB,,Zivan Maricic,, > ORA,,SMEDEREVO,,86 > ORB,,Norbert Veber,,
-------------      ----                      ---------------      -----                       -------------------  
ORA,,ORAHOVICA,,86> ORB,,Miomir Brkusanac-Misko/KV-BG/  > ORA,,LOZNICA,,85 > ORB,,IV kraljevacki bataljon /KV-MB/
-----------------       ----                                                ---------------       ----
ORA,,LOZNICA,, 87 > ORB,,Miomir Brkusanac-Misko,, > ORA,,TUZLA-ZVORNIK,, 87 > ORB,,Marsal Tito,, > ORA,,PRUGA TUZLA-ZVORNIK 87
--------------         -----                                     -----------------------       ----                      -------------------------------
> ORB,,Marsal Tito,, > ORB,,Ivo Lola -Ribar,, > ORA,,TUZLA-ZVORNIK 89 > ORB,,Olga Jovicic-Rita > ORA,,MEDVEDA,, 88 > ORB,,Olga J. R
------                     -----                          ----------------------      -----                          ----                        -----
ORA,,MEDVEDA,, 88 > ORB,,Olga Jovicic-Rita,, > ORA,,DELIBLATSKI PESAK,, 88 > ORB,,Marsal Tito,, >
----------------       -----                            --------------------------       -----
ORA,,ZUZENBERG ,, 88 > ORB,,Norbert Veber,, > ORA,,SKOPLJE,, 89 > ORB,,Marsal Tito,, ORA,,IBAR,, 90 > ORB,,Miomir Brkusanac-Misko
-----------------         ----                          ---------------        ----                    --------------------------------------------

« Poslednja izmena: 16-04-2010, 20:47:21 ora sutjeska » Sačuvana
Ivonne
Urednik Biltena
Van mreže Van mreže

Pol: Žena

Danas je u Sarajevu lijep i sunčan dan :)

:
Windows XP Windows XP
:
Chrome 4.1.249.1045 Chrome 4.1.249.1045

« Odgovor #1 poslato: 17-04-2010, 16:19:14 »

Koki druže, dobro ti, kao i Godi,  leži ovaj kramp i "kopanje". Da mi je samo znati odakle ti sve ovo  Huh? a iskreno se nadam da imaš toga još. Negde je Mitrić napisao da smo pokušavali da stupimo u kontakt sa UG Ibar ali nije bilo načina. Nadam se da će se, uz tvoju pomoć, to promeniti. Kako rekoh, dobro ti ide kopanje.

pozdrav
Sačuvana

Naučite da ostane pribrani u svakoj situaciji. Ništa ne iritira više nego neko ko ne može da se isprovocira.

Ljudi koji puno govore o ljudima lose, ostare od svoje zloce; a ljudi koji radije govore o idejama i lepim stvarima ostanu vecno mladi: jer covek kuvajuci otrov uvek otruje najpre sebe samog.
Jovan Ducic
olgica_kraljevo
Zabusant
*
Van mreže Van mreže

Pol: Žena

:
Windows XP Windows XP
:
Firefox 3.6.3 Firefox 3.6.3

« Odgovor #2 poslato: 18-04-2010, 01:32:18 »

Koki druze, jesi li uspeo da stupis u kontakt sa nekim iz "naseg" kraljevackog udruzenja akcijasa?
Svaka cast na trudu. Ja cu pokusati da pronadjem neke ljude koji bi trebali da znaju gde je zavrsila kompletna arhiva iz otete nam zgrade sso. Pozdrav Ogy.
Sačuvana
koki
Komandant ORB
Van mreže Van mreže

traser

:
Windows XP Windows XP
:

« Odgovor #3 poslato: 18-04-2010, 01:46:00 »

E cao da razgovarao sam Sretenom Jovanovicem , deo nase dokumentacije dat je arhivu Kraljeva , bio sam i kod njih, ljudi su sasvim ok 
dokumentacija je dole na starom aerodromu , cim nadem malo slobodnog vramena , oticicu dole da vidim dokumentaciju / smo prvo moram da se najavim njima u arhivu kako bi mi oni rekli kad da odem da vidim dokumentaciju , takva je  procedura / . Pozdrav
Sačuvana
Goda
Zamenik komandanta ORA za društvene aktivnosti
Van mreže Van mreže

:
Windows Vista Windows Vista
:

« Odgovor #4 poslato: 18-04-2010, 10:55:10 »

ciao Ogy i Koki

koliko ja znam, vi posedujete neku monografiju o ucescu Kraljeva i okoline u DORA
ne bi bilo lose da se autor ili ko vec treba kontaktira za dozvolu da se ova knjiga skenira i postavi u internet za siru javnost
mislim da je novijeg datuma ?
isto tako bih voleo da dodjem u posed ove knjige, ako je moguce....

sta vi mislite o tome ? sta se da uciniti ?
Sačuvana

mitric
Komandant ORA
Van mreže Van mreže

:
Windows XP Windows XP
:

« Odgovor #5 poslato: 18-04-2010, 13:38:50 »

E tako se radi

Tako smo i mi poceli

Napred koki nadji vremena i pokazi nam sve sto imate

Pozdrav
Sačuvana
koki
Komandant ORB
Van mreže Van mreže

traser

:
Windows XP Windows XP
:

« Odgovor #6 poslato: 18-04-2010, 19:33:44 »

ciao Ogy i Koki

koliko ja znam, vi posedujete neku monografiju o ucescu Kraljeva i okoline u DORA
ne bi bilo lose da se autor ili ko vec treba kontaktira za dozvolu da se ova knjiga skenira i postavi u internet za siru javnost
mislim da je novijeg datuma ?
isto tako bih voleo da dodjem u posed ove knjige, ako je moguce....

sta vi mislite o tome ? sta se da uciniti ?

Da ima kjniga o akcijasima iz Kraljeva , DOBROVOLJNI RAD OMLADINE KRALJEVA 1945-1990 napisao Dusan V Janicijevic. Kjnigu sam nasao u biblioteci  . Nesto sam zapisao i to ja ovo sto sam prilozio . Pokusacu i da nadem pisca knjige i / akoga nadem / zamolitiga da dozvoli da se cela knjiga objavi na internetu , koliko ja znam knjiga je stampana u malom broju . Knjiga je odlicna sa dosta zanimljivim temama , fotografija,.                                                                                                                                                                                            Drugari ako ne nadem pisca kome da se obratim za dozvolu / ja nisam strucan da sam obavim prebacivanje knjige na internetu u njenom izvornom obliku ali bi zamolio nekog ko bi to uradio / ZA OBJAVLJIVANJE  knjige na internetu - nasem biltenu Huh??
« Poslednja izmena: 18-04-2010, 19:56:54 Ivonne » Sačuvana
Goda
Van mreže Van mreže

:
Windows Vista Windows Vista
:

« Odgovor #7 poslato: 18-04-2010, 20:00:50 »

za skeniranje nema problema, to cu ja
ponesi na Letenku....

ali
treba pitati za dozvolu jer je autor jos uvek poprilicno aktivan, a verovatno i izdavacka kuca ...
Sačuvana

koki
Komandant ORB
Van mreže Van mreže

traser

:
Windows XP Windows XP
:

« Odgovor #8 poslato: 18-04-2010, 20:13:55 »

Sutra idem kod jednog naseg veterana sa ORA , mislim da bi on moga da me poveze sa piscem piscem knjige . Dusan V.Janicijevic je i sam ucesnik velikog broja ORA
Sačuvana
Kubura.sr
Pionir
**
Van mreže Van mreže

:
Windows XP Windows XP
:
Firefox 3.6.6 Firefox 3.6.6

« Odgovor #9 poslato: 10-07-2010, 12:27:25 »

Slucajno nabasah na ovu stranicu..
Pozdrav svim akcijasima od Kubure.

ORB "Miomir Brkusanac - Misko"

ORA "Pozeska Kotlina" 1985
ORA "Orahovica" 1986
ORA "Loznica" 1987
Sačuvana
koki
Komandant ORB
Van mreže Van mreže

traser

:
Windows XP Windows XP
:

« Odgovor #10 poslato: 10-07-2010, 20:40:26 »

Slucajno nabasah na ovu stranicu..
Pozdrav svim akcijasima od Kubure.

ORB "Miomir Brkusanac - Misko"

ORA "Pozeska Kotlina" 1985
ORA "Orahovica" 1986
ORA "Loznica" 1987

Ja sam bio u Loznici 1987 , druga smena , sa Miskom . ako se secas ime mi je Zoran , bio sam kom cete .

Edit by Ivonne: Ispravka citata
« Poslednja izmena: 10-07-2010, 21:07:55 Ivonne » Sačuvana
Momir Marušić
Predsednik zbora brigadira
Van mreže Van mreže

:
Windows XP Windows XP
:
Microsoft Internet Explorer 8.0 Microsoft Internet Explorer 8.0

« Odgovor #11 poslato: 12-06-2012, 10:30:48 »

Napokon sam našao knjigu "DOBROVOLJNI RAD OMLADINE KRALJEVA", od Duška Janićijevića, pa bih molio nekoga od mlađe garde akcijaše, a imaju dobru volj da je skeniraju.
Molio da mi se vrati jer je sa posvetom autora. a to su jedine knjige koje čuvam.
Sačuvana
Goda
Van mreže Van mreže

:
Windows NT 6.2 Windows NT 6.2
:
Chrome 26.0.1410.43 Chrome 26.0.1410.43

« Odgovor #12 poslato: 08-10-2013, 20:27:16 »

Grin
Momire, nemoj da brines, knjiga ti je "ziva i zdrava", pa cu je vajlda i skenirati do kraja godine, tako da ces je pocetkom 2014 dobiti nazad.... Pozdrav iz Ulma....
Sačuvana

milan
Komandant ORA
Van mreže Van mreže

:
Windows XP Windows XP
:
Chrome 30.0.1599.69 Chrome 30.0.1599.69

« Odgovor #13 poslato: 10-10-2013, 08:41:49 »

Grin
Momire, nemoj da brines, knjiga ti je "ziva i zdrava", pa cu je vajlda i skenirati do kraja godine, tako da ces je pocetkom 2014 dobiti nazad.... Pozdrav iz Ulma....
Nadamo se i čekamo da je pročitamo pozdrav drug Wink Wink
Sačuvana

Sreo sam je slucajno skroz jednog leta na akciji toj i od tada neznam ni sam sto izgubio sam glavu za njom...
Goda
Van mreže Van mreže

:
Windows NT 6.2 Windows NT 6.2
:
Chrome 26.0.1410.43 Chrome 26.0.1410.43

« Odgovor #14 poslato: 31-12-2013, 12:09:24 »

Grin

http://sdrv.ms/1dxRopf
Sačuvana

Stranice: [1] 2   Idi gore
  Štampaj  

Prebaci se na:  

Pokreće MySQL Pokreće PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2006, Simple Machines Ispravan XHTML 1.0! Ispravan CSS!